EBS Smart Academy
EBS przenosi wszystkie swoje aplikacje do Google Cloud

EBS przenosi we współpracy z Chmurą Krajową swoje aplikacje do Google Cloud. Zmiana ma związek z dynamicznym rozwojem firmy na rynkach międzynarodowych.

“Aplikacje zarządzające naszymi urządzeniami były dotychczas hostowane w serwerowni na terenie Polski. Jesteśmy obecni na tak odległych rynkach jak obie Ameryki, Azja czy Afryka. Właśnie ze względu na naszą skalę działania i potrzebę zapewnienia niezmiennie wysokiej jakości naszych usług bez względu na lokalizację pojawiła się potrzeba wdrożenia nowych rozwiązań. Musieliśmy mieć również pewność, że spełnione będą bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa” – mówi Tomasz Laudy, Wiceprezes Zarządu EBS Sp. z o.o. 

– “Po analizie dostępnych technologii wraz z ekspertami Chmury Krajowej doszliśmy do wniosku, że najlepszym wyborem będzie Google Cloud. Dzięki globalnej dostępności serwerowni i szerokiemu spektrum gotowych narzędzi oraz rozwiązań Google, możemy nie tylko zlokalizować je bliżej naszych klientów, ale również przyspieszyć proces wdrażania naszych rozwiązań.Wszystko oczywiście przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.” – mówi Tomasz Laudy. Obecnie analizowane są kolejne obszary IT, które mogą zostać przeniesione do środowiska Google Cloud.

“Przeniesienie przez EBS aplikacji z dotychczasowych serwerów do Google Cloud, to doskonały przykład na to, że chmura obliczeniowa wspiera rozwój przedsiębiorstw. Globalny dostawca posiada serwerownie w różnych częściach świata. W przypadku firmy operującej globalnie, tak jak EBS, oznacza to możliwość bycia bliżej klienta. – mówi Magdalena Hundz, Sales Executive Chmury Krajowej. – Obecność polskich przedsiębiorstw na rynkach międzynarodowych będzie rosła, bo nasza gospodarka ma coraz więcej innowacyjnych produktów i usług do zaoferowania. Chcemy wspierać je w tym procesie, zapewniając dostęp do odpowiednich technologii”.